tulokset 2017

TULOKSET 2017

 

MAASTOJUKSUKISAT 17.10.

 

4-V TYTÖT

1. Ella

2. Saana

3. Lotta

 

4-V POJAT

1. Elias

 

5-V TYTÖT

1. Tilda

2. Helmi

5-V. POJAT

1. Aleksi

 

6-V. TYTÖT

1. Maiju

2. Marianna

 

6-V. POJAT

1. Konsta

2. Touko

3. Riku

 

 

25.7 YLEISURHEILUKOULUN KILPAILUT OSA 1.

 

TYTÖT 3-4V

 

PIKAJUOKSU 50M

1. Saana Rimpisalo 14,3s

2. Viivi Lampinen 16,2s

2. Kiira Heikkinen 16,2s

4. Emma Amoroso 16,7s

5. Lotta Immonen 18,2s

5. Ellen Pekkola 18,2s

7. Kiia Laitinen 18,8s

7. Milla Mäntykivi 18,8s

9. Ilona Parkkonen 19,1s

 

PITUUS

1. Saana Rimpisalo 1,35m

2. Ilona Parkkonen 1,18m

3. Emma Amoroso 1,10m

4. Ellen Pekkola 1,07m

5. Kiira Heikkinen 0,95m

5. Viivi Lampinen 0,95m

7. Iris Ekblad 0,65m

8. Kiia laitinen 0,45m

10. Lotta Immonen 0,17m

 

 

POJAT 3-4v

 

PIKAJUOKSU 50m

1. Eemil Myller 13,1s

2. Jerry Kärkkäinen 18,9s

3. Eetu Karjalainen 20,1s

4. Luukas Harvistola 23,2s

5. Elmeri Muukkonen 24,6s

6. Kasperi Korhonen 65s

 

PITUUS

1. Eemil Myller 1,25m

2. Elmeri Muukkonen 1,18m

3. Jerry Kärkkäinen 0,60m

4. Luukas Harvistola 0,55m

5. Eetu Karjalainen 0,45m

6. Kasperi Korhonen 0,30m

 

 

TYTÖT 5-6v

 

PIKAJUOKSU 50m

1. Tilda Kontunen 11,4s

2. Helmi Immonen 11,6s

3. Marianna Tuominen 11,8s

4. Wilhelmiina Muukkonen 12,1s

5. Sara Heikkinen 12,6s

6. Silja Parkkonen 13,4s

7. Siiri Hulkkonen 14,4s

 

PITUUS

1. Sara Heikkinen 1,90m

2. Wilhelmiina Muukkonen 1,75m

3. Silja Parkkonen 1,68m

4. Helmi Immonen 1,64m

5. Marianna Tuominen 1,58m

6. Siiri Hulkkonen 1,52m

6. Tilda Kontunen 1,52m

 

 

POJAT 5-6v

 

PIKAJUOKSU 50m

1. Konsta Korhonen 10,9s

1. Riku Rimpisalo 10,9s

3. Touko Matikainen 11,5s

4. Viljami Oinonen 13,7s

5. Samuel Amoroso 13,9s

5. Toivo Harvistola 13,9s

7. Aleksi Fennandeer 14,7s

8. Veeti karjalainen 15,8s

 

PITUUS

1. Riku Rimpisalo 2,20m

2. Konsta Korhonen 2,10m

3. Touko Matikainen 1,71m

4. Viljami Oinonen 1,52m

5. Toivo Harvistola 1,48m

5. Samuel Amoroso 1,48m

7. Aleksi Fennander 1,10m

8. Veeti Karjalainen 0,99m

 

 

TYTÖT 7-9v

 

PIKAJUOKSU 60m

1. Beda Pekkola 11,9s

2. Nella Toijonen 12,1s

3. Matilda Oinonen 12,7s

3. Emma Turunen 12,7s

5. Mira Javanainen 13,3s

6. iida Karjalainen 13,7s

 

PITUUS

1. Beda Pekkola 2,63m

2. Matilda Oinonen 2,43m

3. Nella Toijonen 2,42m

4. Iida Karjalainen 2,36m

5. Emma Turunen 2,23m

6. Mira Javanainen 2,07m

 

 

POJAT 7-9v

 

PIKAJUOKSU 60m

1. Max Stigtelius 10,3s

1. Benjamin Joutsen 10,3s

3. Eino Karels 10,7s

3. Otto Joutsen 10,7s

5. Antton Turunen 12,8s

6. eemil Näivä 13,2s

7. Nuutti Hulkkonen 14,0s

8. Niklas Ekblad 15,5s

 

PITUUS

1. Max Stigtelius 3,05m

2. Benjamin Joutsen 3,01m

3. Otto Joutsen 2,83m

4. Nuutti Hulkkonen 2,47m

5. Antton Turunen 1,94m

6. Eemil Näivä 1,88m

7. Niklas Ekblad 1,83m

 

 

TYTÖT 10-12v

 

PIKAJUOKSU 60m

1. Nella Tuominen 10,0s

2. Iida Kontunen 10,5s

 

PITUUS

1. 3,45m

2. Iida Kontunen 2,95m

 

 

POJAT 10-12v

 

PIKAJUOKSU 60m

1. Elmo Joutsen 10,5s

 

PITUUS

1. Elmo Joutsen 2,76m

 

 

 

 

 

JUHANNUSJUOKSU 20.6

+11 astetta, sade

 

TYTÖT 3-4V

Ei ajanottoa

 

1. Iina Karkia

2. Lotta Immonen

3. Ellen Pekkola

4. Iiris Ekblad

 

 

POJAT 3-4V

Ei ajanottoa

 

1. Eemil Myller

 

 

TYTÖT 5-6V

Ei ajanottoa

 

1. Pinja Tamper

2. Tilda Kontunen

3. Helmi Immonen

4. Marianna Tuominen

5. Lotta Heiskanen

 

 

POJAT 5-6V

Ei ajanottoa

 

1. Veeti Karkia

2. Touko Matikainen

3. Elmeri Kauranen

4. Viljami Oinonen

5. Aleksi Fennander

 

 

TYTÖT 7-9V n.500m

 

1. Iida Karjalainen 2:39

2. Matilda Oinonen 3:04

3. Emma Heiskanen 3:05

 

 

POJAT 7-9V n.500m

 

1. Sipi Kasanen 2:20

2. Eemil Näivä 2:40

3. Niklas Ekblad 3:40

 

 

TYTÖT yli 10v  1. kierros

 

1. Nella Tuominen 6:31

2. Iida Kontunen 6:50

 

 

POJAT yli 10v  1. kierros

 

1. Sasu Hietamies 6:30

 

TAIKIN MESTARUUSKISAT 29.8.2017

Kilpailu 2-otteluna, sijoitukset suluissa

TYTÖT 3-4V. LAJIT 100M JUOKSU JA PALLON HEITTO

1. Saana Rimpisalo (1/2)

2. Ilona Parkkonen (3/1)

3. Ellen Pekkola (4/3)

4. Lotta Immonen (2/6)

5. Olivia Koskiranta (6/3)

6. Iina Karkia (5/7)

7. Milla Mäntykivi (9/4)

7. Emma Amaroso (8/5)

8. Kira Heikkinen (7/7)

9. Iris Ekblad (10/5)

 

POJAT 3-4V. LAJIT 100M JUKSU JA PALLON HEITTO

1. Eemil Myller (1/1)

2. Osmo Turunen (2/2)

3. Eetu Karjalainen (4/3)

4. Kasperi Korhonen (3/5)

5. Luukas Harvistola (5/4)

 

TYTÖT 5-6V. LAJAIT 150M JUOKSU JA PALLON HEITTO

1. Tilda Kontunen (1/1)

2. Vilhelmiina Muukkonen (2/5)

2. Sara Heikkinen (6/1)

2. Helmi Immonen (3/4)

3. Pinja Tamper (4/7)

3. Silja Parkkonen (8/3)

4. Lotta Heiskanen (7/6)

5. Marianna Tuominen (5/9)

6. Siiri Hulkkonen (9/8)

 

POJAT 5-6V. LAJIT 150M JUOKSU JA PALLON HEITTO

1. Riku Rimpisalo (2/1)

2. Samuel Amoroso (4/2)

3. Konsta Korhonen (1/6)

4. Veeti Karkia (5/5)

4. Toivo Harvistola (3/7)

4. Aleksi Fennander (7/3)

5. Julius Järvenpää (9/4)

6. Viljami Oinonen (6/9)

6. Topi Turunen (7/8)

7. Veeti Karjalainen (8/10)

 

TYTÖT 7-9V. LAJIT 200M JA KEIHÄÄNHEITTO

1. Beda Pekkola (2/1)

2. Nella Toijonen (1/3)

3. Emma Turunen (1/5)

4. Ida Karjalainen (6/2)

4. Elsa Mikkola (4/4)

5. Matilda Oinonen (3/9)

6. Helmi Mikkola (5/8)

7. Emma Heiskanen (7/7)

8. Minni Turunen (ei sij./5)

 

POJAT 7-9V. LAJIT 200M JA KEIHÄÄNHEITTO

1. Sipi Kasanen (1/2)

2. Nuutti Hulkkonen (5/1)

2. Anton Turunen (2/4)

3. Niklas Ekblad (4/3)

4. Eemil Näivä (3/5)

 

TYTÖT 10-12V. LAJIT 400M JA KEIHÄÄNHEITTO

1. Nella Tuominen (1/1)

2. Iida Kontunen (2/2)