tulokset 2016

Iida, Otto ja Nella osallistui 21.7. Taipalsaarella 4-seuran otteluun hienoin tuloksin. Mari toimi kilpailojoiden valmentajana ja kannustajana.

TAPAHTUNUTTA KESÄ 2016

TaiKin mestaruuskilpailut 23.8.2016

 

Kilpailu käytiin kahden lajin otteluna, alla nimen perässä molempien lajien tulokset.

 

 

3-4v TYTÖT

100m + pallo

 

1. Helmi Immonen, 28.1s / 4.25m

2. Siiri Hulkkonen 31.4s/ 3.60m

2. Lotta Heiskanen 33.1s/ 3.75m

3. Tilda Kontunen 26.9s/ 2.60m

4. Inari Hietamies 1.16min/ 4.33m

4. Emma Sokura 41.5s/ 3.20m

5. Milla Mäntykivi 34.9s/ 2.80m

5. Ellen Pekkola 40.5s/ 2.60m

6. Saana Rimpisalo 1.1min/ 3.15m

7. Olivia Koskiranta 42.5s/ 2.50m

 

 

3-4v POJAT

100m + pallo

 

1. Timo Pääkkönen 27.9s/ 6.90m

1. Samuel Amoroso 27.5s/ 6.15m

2. Aleksi Fennander 35.4s/ 8.70m

3. Viljami Oinonen 31.8s/ 4.75m

4. Veeti Karjalainen 43.7s/ 2.90m

 

 

5-6v TYTÖT

200m + pallo

 

1. Julia Saira 49.2s/ 7.60m

1. Nella Toijonen 60.2min/ 8.80m

2. Matilda Oinonen 60.7min/ 6.20m

3. Marianna Tuominen 65.2min/ 6.25m

4. Helmi Mikkola 62.6min/ 3.15m

4. Emma Heiskanen 63.9min/ 5.25m

 

 

5-6v POJAT

200m + pallo

 

1. Lenni Lampinen 49.2s/ 11.35m

2. Eevertti Hietamies 57s/ 11.15m

3. Eemil Näivä 55.3s/ 6.65m

3. Eliel Pekkola 57s/ 7.40m

3. Miklas Ekblad 1.07min/ 8m

4. Nuutti Hulkkonen DNF/ 10.80m

5. Riku Rimpisalo 1.03min/ 3.45m

 

 

7-9v TYTÖT

400m + kuula (2kg)

 

1. Beda Pekkola 1.56min/ 3.03m

2. Ida Karjalainen 2.10min/ 3.06m

3. Elsa Mikkola 2.08min/ 2.35m

 

 

7-9v POJAT

400m + kuula (2kg)

 

1. Otto Kontunen 1.53min/ 4.31m

2. Nemo Koponen 2.09min/ 2.77m

Kilpailun ulkopuolella

Iiro Tams 2.08min

Valtteri Ikävalko 1.48min

 

 

10-12v TYTÖT

400m + kuula (2kg)

 

1. Nella Tuominen 1.38min/ 4.69m

2. Iida Kontunen 1.41min/ 4.67m

 

 

10.12v POJAT

400m + kuula (2kg)

 

1. Niko Mikkola 1.46min/ 4.31m

 

 

 

Urheilukoulun kuukausikilpailut 2.8.2016

 

 

3-4v tytöt ja pojat

 

Pikajuoksu, 50m

 

1. Helmi Immonen 13.4

1. Aaro Pulkkinen 13.4

3. Timo Pääkkönen 14.5

4. Inari Hietamies 14.6

5. Tilda Kontunen 15.0

6. Siiri Hulkkonen 15.9

7. Emma Sokura 17.3

8. Lotta Heiskanen 17.9

9. Milla Mäntykivi 18.7

10. Olivia Koskiranta 19.0

11. Saana Rimpisalo 19.2

12. Veeti Karjalainen 25.8

13. Ellen Pekkola 26.3

 

 

Pituus

 

1. Aaro Pulkkinen 1, 67m

2. Helmi Immonen 1.50m

3. Siiri Hulkkonen 1.35m

4. Tilda Kontunen 1.13m

5. Milla Mäntykivi 98cm

6. Lotta Heiskanen 92cm

6. Olivia Koskiranta 92cm

8. Timo Pääkkönen 83cm

9. Veeti Karjalainen 82cm

9. Saana Rimpisalo 82cm

11.. Inari Hietamies 81cm

12. Emma Sokura 80cm

13.. Ellen Pekkola 50cm

 

 

5-6v Tytöt ja Pojat

 

Pikajuoksu, 50m

 

1. Lenni Lampinen 10.5

2. Julia Saira 10.8

3. Elmo Pulkkinen 10.9

4. Helmi Mikkola 11.8

4. Konsta Korhonen 11.8

6. Nuutti Hulkkonen 12.2

7. Eliel Pekkola 12.5

8. Marianna Tuominen 12.6

9. Niklas Ekblad 12.7

9. Veeti Karkia 12.7

9. Riku Rimpisalo 12.7

12. Sara Heikkinen 12.9

13. Eevertti Hietamies 13.1

14. Aaro Kirsi 13.2

15. Emma Heiskanen 13.4

 

 

Pituus

 

1. Elmo Pulkkinen 2.13m

2. Lenni Lampinen 2.06m

3. Julia Saira 1.87m

4. Eliel Pekkola 1.86m

5. Veeti Karkia 1.81m

6. Nuutti Hulkkonen 1.60m

6. Konsta Korhonen 1.60m

8. Riku Rimpisalo 1.55m

9. Eevertti Hietamies 1.49m

10. sara Heikkinen 1.46m

11. Niklas Ekblad 1.43m

12. Helmi Mikkola 1.39m

13. Marianna Tuominen 1.29m

14. Aaro Kirsi 1.22m

15. Emma Heiskanen 1.11m

 

 

7-9v Tytöt ja Pojat

 

Aitajuoksu, 60m

 

1. Otto Kontunen 13.4

2. Beda Pekkola 17.4

3. Elsa Mikkola 18.0

4. Ida Karjalainen 20.2

5. Mira Javanainen 24.2

 

Korkeus

 

1. Beda Pekkola 89cm

2. Elsa Mikkola 83cm

2. Otto Kontunen 83cm

4. Mira Javanainen 75cm

5. Ida Karjalainen 70cm

 

 

10-12v Tytöt ja Pojat

 

Aitajuoksu, 60m

 

1. Nella Tuominen 12.9

2. Iida Kontunen 14.4

2. Nico Mikkola 14.4

4. Emmi Tuominen 15.6 (14v)

 

Korkeus

 

1. Nico Mikkola 99cm

2. Emmi Tuominen 92cm (14v)

3. Iida Kontunen 89cm

3. Nella Tuominen 89cm

 

 

 

Urheilukoulun kuuķausikilpailut 5.7.2016

 

3-4v tytöt ja pojat

 

Pallo

1. Aleksi Fennander   8.08

2. Saana Rimpisalo   3.85

3. Lotta Heiskanen   3.66

4. Emma Sokura   3.00

5. Siiri Hulkkonen   2.75

6. Ellen Pekkola   1.64

 

50m

1. Siiri Hulkkonen   16,7

2. Ellen Pekkola   18,8

3. Lotta Heiskanen   17,7

4. Emma Sokura   18,6

5. Saana Rimpisalo   21,8

6. Aleksi Fennander   26,4

 

5-6v tytöt ja pojat

 

Pallo

1. Nuutti Hulkkonen   11.85

2. Lenni Lampinen   8.80

3. Saku Halme   7.00

3. Marianna Tuominen   7.00

5. Eevertti Hietamies   6.95

6. Eliel Pekkola   6.93

7. Julia Saira   6.80

8. Niklas Ekblad   6.73

9. Konsta Korhonen   6.44

10. Emma Heiskanen   6.43

11. Helmi Mikkola   5.53

12. Sara Heikkinen   5.20

13. Riku Rimpisalo   4.09

 

50m

1. Saku Halme   12,7

2. Lenni Lampinen   12,8

3. Eevertti Hietamies   13,2

4. Eliel Pekkola   13,5

4. Mariana Tuominen   13,5

4. Helmi Mikkola   13,5

7. Nuutti Hulkkonen  13,8

7. Niklas Ekblad   13,8

9. Konsta Korhonen   14,0

10. Emma Heiskanen  14,6

11. Julia Saira 14,7

12. Riku Rimpisalo   15,9

13. Sara Heikkinen 16,9

 

7-9v tytöt ja pojat

 

Pituus

1. Otto Kontunen   2.50

2. Erik Kettunen   2.31

3. Beda Pekkola   2.14

4. Elsa Mikkola   1.90

5. Nemo Koponen   1.30

 

Keihäs

1. Erik Kettunen   12.40

2. Otto Kontunen   8.75

3. Beda Pekkola  5.90

4. Elsa Mikkola   5.60

5. Nemo Koponen   5.13

 

50m

1. Otto Kontunen   9,7

2. Erik Kettunen   9,9

3. Elsa Mikkola   11,5

4. Beda Pekkola   11,8

5. Nemo Koponen   13,7

 

10-12v tytöt ja pojat

 

Pituus

1. Nella Tuominen   3.20

2. Iida Kontunen   2.47

3. Emmi Tuominen, 14v   2.20

 

Keihäs

1. Nella Tuominen   13.75

2. Iida Kontunen   8.93

3. Emmi Tuominen, 14v   7,10

 

50m

1. Nella Tuominen   9,4

2. Iida Kontunen  9,7

3. Emmi Tuominen, 14v   10,7